Vanha Porvoontien sillan pohjatutkimukset käynnissä
Vanha Porvoontien sillan pohjatutkimustyöt ovat käynnissä.
Työt kestävät tämän viikon (viikko 15). Työmaan kohdalla on liikennevalo-ohjaus.
Kuntatekniikka
Vanha Porvoontien sillan pohjatutkimustyöt ovat käynnissä.
Työt kestävät tämän viikon (viikko 15). Työmaan kohdalla on liikennevalo-ohjaus.
Kuntatekniikka
Hyväksytty rakennusjärjestys
Kunnanvaltuusto on päätöksellään 16.6.2025 / § 63 hyväksynyt rakennusjärjestyksen 1.8.2025 voimaantulevaksi.
Hyväksytty rakennusjärjestysKatu-urakat puolivälissä – sujuvia väyliä syntyy paikallisin voimin
Mäntsälän kunnan käynnissä olevista katuhankkeista on nyt 50 % valmiina – kiitos säntillisen työn ja sujuvan yhteistyön.
Katu-urakat puolivälissä – sujuvia väyliä syntyy paikallisin voiminMäntsälän kunnanvaltuuston 16.6.25 kokouksen päätökset
Päätöstiedote koskee kunnanvaltuuston 16.6.2025 kokousta, jonka päätöksistä tiedotetaan epävirallisesti ennen kuin pöytäkirja on tarkastettu ja julkaistu.
Mäntsälän kunnanvaltuuston 16.6.25 kokouksen päätöksetMäntsälän uusi kunnanvaltuusto valitsi puheenjohtajiston ja lautakunnat
Uusi kunnanvaltuusto kokoontui ensi kertaa 16.6. Uuden valtuuston ensimmäisiä tehtäviä oli valita itselleen puheenjohtajisto sekä jäsenet eri lautakuntiin.
Mäntsälän uusi kunnanvaltuusto valitsi puheenjohtajiston ja lautakunnatSelvitys: karaoketanssit tukevat elämäniloa ja jaksamista
Mäntsälän karaoketanssien hyödyllisyydestä ja sen vaikutuksista ikääntyvien arkeen tehtiin selvitys.
Selvitys: karaoketanssit tukevat elämäniloa ja jaksamista