Menu
Koronahoitopuhelin: 019 226 0099

Hyökännummi - Taruma

Taruman rauhallinen alue on Hyökännummessa, joka sijaitsee Mäntsälän lounaisosassa, Tuusulan rajalla. Alueelle on hyvät kulkuyhteydet ja luontoalueet ovat aivan vieressä.

Omakotitontit luovutetaan ensisijaisesti itselleen rakentaville yksityishenkilöille, jotka eivät ole viiden vuoden sisällä saaneet kunnan tonttia. Rakennustapa puu-, tiili- tai hirsiverhoilu tai rapattu. 1-2-kerroksinen.

Hyökännummelle on valmistunut uusi alakoulu 2018. Taruman tiet ovat saaneet päällysteen 2019.

Etäisyydet

  • Mäntsälän kirkonkylä 16 km
  • Järvenpään keskusta 10 km
  • Haarajoen rautatieasema 9km
  • lähin päiväkoti 1,5 km
  • lähin alakoulu 1,5 km
  • Lähin apteekki ja ruokakauppa, ravintola Kellokosken taajamassa 2,7 km

Vapaat tontit

OsoiteNumeroPinta-ala (m2)Rakennus­oikeus (m2)
Tarutie 10140-21122300+50
Tarutie 3142-41251190+30
Tarutie 5142-51176190+30
Tarutie 7142-61156190+30
Tarutie 15143-4957170+30
Tarutie 13143-5959170+30
Tarutie 24144-11136280+40
Tarutie 22144-21184280+40
Tarutie 20144-31374220+40
Tarutie 18144-41173220+40
Tarutie 16144-51251220+40
Tarutie 14144-61228220+40
Tarumantie 1149-11295210+40
Tarumantie 2150-11370250+50
Tarumantie 4150-21417300+50

Tiedostot

Linkit

Videot

Taruman alueen esittely
Ilmakuvaa Hyökänummesta

tonttien sijainti koko kunta

Taruman esite
Lempivaara I esite
Männikkö II esite
Männikkö III esite

etisyyskartta

etaisyyskartta hyokannummi

Takaisin ylös