Menu

Taruma

Taruman alue on Hyökännummessa, joka sijaitsee Mäntsälän lounaisosassa Tuusulan rajalla. Alueelle on hyvät kulkuyhteydet ja luontoalueet ovat aivan vieressä.

Omakotitontit luovutetaan ensisijaisesti itselleen rakentaville yksityishenkilöille, jotka eivät ole viiden vuoden sisällä saaneet kunnan tonttia. Rakennustapa puu-, tiili- tai hirsiverhoilu tai rapattu. 1-2-kerroksinen.

Hyökännummelle on valmistunut uusi alakoulu 2018. Taruman tiet ovat saaneet päällysteen 2019.

Etäisyydet

  • Mäntsälän kirkonkylä 16 km
  • Järvenpään keskusta 10 km
  • Haarajoen rautatieasema 9km
  • lähin päiväkoti 1,5 km
  • lähin alakoulu 1,5 km

Vapaat tontit

OsoiteNumeroPinta-ala (m2)Rakennus­oikeus (m2)
Tarutie 6139-11104250+50
Tarutie 8140-11097300+50
Tarumantie 13142-2724120+20
Tarumantie 15142-3670120+20
Tarutie 3142-41251190+30
Tarutie 5142-51176190+30
Tarutie 7142-61156190+30
Tarutie 1142-7661120+20
Satutie 6143-1977170+30
Satutie 8143-2971170+30
Satutie 10143-3981170+30
Tarutie 15143-4957170+30
Tarutie 13143-5959170+30
Tarutie 11143-61020170+30
Tarutie 24144-11136180+40
Tarutie 22144-21184180+40
Tarutie 20144-31374220+40
Tarutie 18144-41173220+40
Tarutie 16144-51251220+40
Tarutie 14144-61228220+40
Tarumantie 1149-11295210+40
Tarumantie 2150-11370250+50
Tarumantie 4150-21417300+50

Videot

Tiedostot

Linkit


Takaisin ylös