Menu

Lempivaara I

Lempivaarassa on ensimmäisessä vaiheessa myynnissä:

- 4 omakotitalotonttia (rakennusoikeus 180+50 k-m², yhteensä 230 k-m²/tontti)
- 9 omakotitalotonttia (rakennusoikeus 100+30 k-m², yhteensä 130 k-m²/tontti), joiden toteutus voi olla myös yhtiömuotoisesti

Lisäksi alueella on:
- 7 rivitalotonttia (rakennusoikeus 230-300 k-m²/tontti)
- 1 asuintalojen korttelialue (rakennusoikeus 1800 + 200 k-m², yhteensä 2 000 k-m²)

Omakotitontit luovutetaan vapaalla hakumenettelyllä ensisijaisesti itselleen rakentaville yksityishenkilöille, jotka eivät ole viiden vuoden sisällä saaneet kunnan tonttia. Lempivaaran korttelin 779 tontit 1-9 voidaan luovuttaa myös yhtiömuotoiseen rakentamiseen kokonaan/osittain. Hakijat voivat keskenään myös muodostaa esimerkiksi asuntoyhtiön tai muun yhteistoteutusmuodon.

Etäisyydet:

  • keskusta 2 km
  • rautatieasema ja kauppa 1 km
  • lähin päiväkoti 1 km
  • lähin yhtenäiskoulu 0,7 km

Vapaat tontit

OsoiteNumeroPinta-ala (m2)Rakennus­oikeus (m2)
Simeonintie 1779-1847100+30
Simeonintie 3779-2731100+30
Simeonintie 5779-3792100+30
Simeonintie 7779-4880100+30
Simeonintie 9779-5892100+30
Simeonintie 11779-61036100+30
Simeonintie 13779-71193100+30
Simeonintie 15779-8919100+30
Simeonintie 17779-91058100+30
Juhanintie 1783-11462300
Juhanintie 3783-21349300
Juhanintie 5783-31288300
Aapontie 1784-11020180+50
Aapontie 3784-2975180+50
Juhanintie 4784-3852180+50
Juhanintie 2784-4883180+50
Karkkulantie 8785-11334180+50
Karkkulantie 10785-21155180+50
Aapontie 2785-3988180+50
Aapontie 4785-41026180+50

Videot

Tiedostot

Linkit


Takaisin ylös