Menu

Kirjastoauto Vegan aikataulu

Kirjastoauto ei liikennöi syyslomien aikana vk. 42-43.
Lomien jälkeen 29.10. alkaen tulee pieniä muutoksia parillisen viikon torstaille sekä parittoman viikon keskiviikolle. Muutokset on merkitty punaisella.

 Lisätietoja reiteistä voi kysyä kirjastovirkailija-autonkuljettaja Aki Niemiseltä p. 040 3145 384.

 Lainat voi uusia:
- internetin kautta
- puhelimitse: 040 3145 376, 040 3145 379 pääkirjasto
- sähköpostilla: kirjasto(at)mantsala.fi
- kirjastokäynnin yhteydessä

PARITTOMAT VIIKOT

MAANANTAI TULO LÄHTÖ
Lindfors 15:20 15:40
Saviaho, pk 16:00 16:35
Soinintie 16:55 17:10
Numminen, kauppa 17:20 18:00
Purola 18:25 18:45
Sääksjärvi, koulu 18:55 19:30
Kartta    
TIISTAI    
Koivumäki, Matinmäentie 42 15:20  15:40
Anttila, pk 16:00  16:30
Ohkola, Öljymäki 17:00  17:30
Haarajoki, koulu, Haarajoenkatu 2, 17:55  18:45
Linnamäki 19:10  19:30
Kartta    
KESKIVIIKKO    
Kaunismäki, pk   9:00  10:00
Sälinkää, koulu 10:20  11:40
Lukko, koulu 12:00  12:30
Montessori, pk 12:45  13:10
Kartta    
TORSTAI    
Riihenmäki, koulu    9:00  10:00
Sääksjärvi, koulu  10:30  11:50
Saari,  lastentalo  12:20  13:20
Kartta    
PERJANTAI    
Kirkonkylä, koulu   8:50    9:45
Numminen, koulu 10:15  11:30
Arola, koulu 11:50  12:35
Saviaho, pk 12:50  13:20
Kartta    

  PARITTOMAT VIIKOT-kalenteri 2018

    ma ti ke to pe
33  Elokuu 13
14
15
16
17
35   27
28
29
30
31
37  Syyskuu 10
11
12
13
14
39   24
25
26
27
28
41  Lokakuu 8
9
10
11
12
43  syysloma 22
23
25
25
26
45  Marraskuu 5
6
7
8
9
47   19
20
21
22
23
49 Joulukuu 3
4 5
6
7
51   17
18
19
20
21
1   31
 
PARILLISET VIIKOT    
MAANANTAI    
Eerola 15:20 15:40
Myllymaa 16:00 16:30
Sälinkää, kauppa
16:45 17:25
Anttila, asukaspuisto 17:50 18:50
Jurvala 19:00 19:30
Kartta    
TIISTAI    
Vuorimaa 15.30 15:50
Levanto 16:00 16:45
Saari, kauppa 17:00 17:45
Riihenmäki, koulu 18:00 18:45
Valkamanpelto 19:00 19:30
Kartta    
KESKIVIIKKO    
Hirvihaara, koulu    8:50   9:50
Ohkola, koulu  10:10 11:10
Hyökännummi,  koulu  11:30 13:00
Kartta    
TORSTAI    
Anttila, pk   9:00 10:00
Hepola koulu 10:20 11:45
Taikametsä, pk 12:00 12:40
Amanda, pk 13:00 13:30
Kartta    

 PARILLISET VIIKOT-kalenteri 2018                  

   ma ti ke to pe
 32  Elokuu 6 7 10
 34    20 21  22  23  24
 36  Syyskuu 3 4 6 7
 38    17 18  19  20 21
 40  Lokakuu  1  3  4  5
 42  syysloma  15 16  17 18  19
 44    29 30 31 1 2
 46  Marraskuu  12 13  14   15  16
 48   26 27 28 29 30
 50  Joulukuu 10 11 12 13 14
 52    24 25 26 27 28
Takaisin ylös