Menu

Kirjastoauto Vegan aikataulut

Kirjastoauto vaurioitui pahasti ojaanajossa 6.2.18 eikä kulje toistaiseksi. Tiedotamme palvelukatkoksen pituudesta kun korjausaikataulu selviää.

 Kirjastoauto kiertää vuoroviikoin eri reitin uusitun aikataulun mukaan. Keltaisella merkittyjen pysäkkien ajat v. 2018 alusta.

Lainat voi uusia:
- internetin kautta
- puhelimitse: 040 3145 376 040 3145 379 pääkirjasto
- sähköpostilla: kirjasto(at)mantsala.fi
- kirjastokäynnin yhteydessä

PARITTOMAT VIIKOT

MAANANTAI TULO LÄHTÖ
Lepola 14:40 15:00
Lindfors 15:20 15:40
Saviaho, pk 16:00 16:35
Soinintie (ent. Nummistentie 482) 16:55 17:10
Numminen, kauppa 17:20 18:00
Purola 18:25 18:45
Sääksjärvi, koulu 18:55 19:30
Kartta    
TIISTAI    
Hirvihaara 16:00  16:30
Ohkola, Öljymäki 16:50  17:20
Haarajoki, Haarajoenkatu 2, koulu 17:45  18:45
Linnamäki 19:05  19:30
Kartta    
KESKIVIIKKO    
Hepola, koulu 9:00  10:30
Sälinkää, koulu 10:50  12:10
Lukko, koulu 12:20  12:45
Kirkonkylä, koulu 13:00  13:40
Kartta    
TORSTAI    
Saari,  lastentalo   9:00  10:20
Sääksjärvi, koulu  11:00  12:30
Riihenmäki, koulu  13:00  14:00
Kartta    
PERJANTAI    
Kaunismäki, pk  9:00  10:00
Numminen, koulu 10:30  11:30
Arola, koulu 11:45  12:30
Montessori, pk 13:00  13:30
Kartta    

  PARITTOMAT VIIKOT-kalenteri 2018

 1  Tammikuu  1  2  4  5
3    15 16  17  18 19 
5  Helmikuu  29 30   31  1  2
7    12 13  14 15  16
9  Maaliskuu  26 27  28 1  2
11    12  13  14  15  16
13  Pääsiäinen  26  27  28  29  30
15  Huhtikuu  9  10  11  12  13
17    23  24  25  26  27
19  Toukokuu  7  8  9  10  11
21   21 22 23 24 25
23 Kesäkuu 4 5 6 7 8
25   18 19 20 21 22
 
PARILLISET VIIKOT    
MAANANTAI    
Eerola 15:20 15:40
Myllymaa 16:00 16:30
Sälinkää, kauppa
16:45 17:25
Anttila, asukaspuisto 17:50 18:50
Jurvala 19:00 19:30
Kartta    
TIISTAI    
Vuorimaa 15.30 15:50
Levanto 16:00 16:45
Ovaska 17:10 17:30
Viljamaa 17:40 17:55
Saari, kauppa 18:10 18:50
Valkamanpelto 19:10 19:30
Kartta    
KESKIVIIKKO    
Amanda, pk 9:00 9:30
Hirvihaara, koulu 9:50 11:00
Ohkola, koulu 11:20 12:25
Taikametsä, pk 12:50 13:30
Kartta    
TORSTAI    
Anttila, pk 9:00 10:00
Saviaho, pk 10:30 11:00
Hyökännummi,  koulu 11:10 12:40
Kartta    

 PARILLISET VIIKOT-kalenteri 2018

 2  Tammikuu    8  9  10 11  12 
 4      22  23  24  25  26
 6  Helmikuu    5  6  7  8  9
 8  Hiihtoloma    19  20  21  22  23
 10  Maaliskuu    5  6  7  8  9
 12      19 20 21 22 23
 14  Huhtikuu, Pääsiäinen    2  3  4  5  6
 16      16  17  18  19  20
 18  Toukokuu    30  1  2  3  4
 20      14  15  16  17  18
22 Kesäkuu   28 29 30 31 1
24     11 12 13 14 15
26     25 26 27 28 29
Takaisin ylös