Kirjastoauto Vegan aikataulut

Kirjastoauto kiertää vuoroviikoin eri reitin uusitun aikataulun mukaan.

7.8. alkaen ajetaan parillisen viikon maanantain ja tiistain iltavuorot HUOM! Tiistaiden aikataulut ovat vaihtuneet ajettavaksi eri viikoilla.

14.8. alkaen ajetaan myös koulujen ja päiväkotien pysäkit.

PARITTOMAT VIIKOT

MAANANTAI TULO LÄHTÖ
Lepola 14:40 15:00
Lindfors 15:20 15:40
Saviaho, pk 16:00 16:30
Soinintie (ent. Nummistentie 482) 16:55 17:10
Numminen, kauppa 17:20 18:00
Purola 18:25 18:45
Sääksjärvi, koulu 18:55 19:30
Kartta    
TIISTAI    
Hirvihaara 16:00  16:30
Ohkola, Öljymäki 16:50  17:20
Haarajoki, k-kauppa, koulu? 17:45  18:45
Linnamäki 19:05  19:30
Kartta    
KESKIVIIKKO    
Hepola, koulu 9:00  10:30
Sälinkää, koulu 10:50  12:10
Lukko, koulu 12:20  12:45
Kirkonkylä, koulu 13:00  13:40
Kartta    
TORSTAI    
Saari,  lastentalo   9:00  10:20
Sääksjärvi, koulu  11:00  12:30
Riihenmäki, koulu  13:00  14:00
Kartta    
PERJANTAI    
Kaunismäki, pk  9:00  10:00
Numminen, koulu 10:30  11:30
Arola, koulu 11:45  12:30
Montessori, pk 13:00  13:30
Kartta    

  PARITTOMAT VIIKOT-kalenteri

33   Elokuu 14 15 16 17 18
35     28 29 30 31 01
37   Syyskuu 11 12 13 14 15
39     25 26 27 28 29
41   Lokakuu 09 10 11 12 13
43     syystauko
45   Marraskuu 06 07 08 09 10
47     20 21 22 23 24
49   Joulukuu 04 05 06 07 08
51     18 19 20 21 22
 
PARILLISET VIIKOT    
MAANANTAI    
Eerola 15:30 15:50
Sälinkää, mylly 16:00 16:50
Myllymaa  17:00 17:30
Anttila, asukaspuisto 18:00 18:50
Jurvala 19:00 19:30
Kartta    
TIISTAI    
Vuorimaa 15.30 15:50
Levanto 16:00 16:45
Ovaska 17:10 17:30
Viljamaa 17:40 17:55
Saari, kauppa 18:05 18:50
Valkamanpelto 19:10 19:30
Kartta    
KESKIVIIKKO    
Amanda, pk 9:00 9:30
Hirvihaara, koulu 9:50 11:00
Ohkola, koulu 11:20 12:25
Taikametsä, pk 12:50 13:30
Kartta    
TORSTAI    
Anttila, pk 9:00 10:00
Saviaho, pk 10:30 11:00
Hyökännummi,  koulu 11:10 12:40
Kartta    

 PARILLISET VIIKOT-kalenteri

32    Elokuu 07 08 09 10 11
34     21 22 23 24 25
36   Syyskuu 04 05 06 07 08
38     18 19 20 21 22
40   Lokakuu 02 03 04 05 06
42     syystauko
44   Marraskuu 30 31 01 02 03
46     13 14 15 16 17
48   Joulukuu 27 28 29 30 01
50     11 12 13 14 15
Takaisin ylös